ذهن شما، قدرتمند ترین ابزاری است که شما می توانید به وسیله ی آن تغییرات مثبت زیادی در زندگیتان ایجاد کنید. گفته می شود هر شخصی به طور متوسط 70000 بار در طول روز فکر می کند. دقت کنید که هیچ انسانی نمی تواند حتی 2 درصد از ذهن و فکر خود را هم کنترل کند زیرا اگر می توانست، توانایی ذهنی اش در حد انیشتین می بود! در حال حاضر تنها روشهایی که می توانید بیشترین کنترل را بر ذهن خود داشته باشید در این مطلب آمده است.

Ù?دÛ?رÛ?ت Ù?Øز

ذهن خود را کنترل کنید

وقتی شما افکار تان را تغییر می دهید در واقع شما احساسات تان را تغییر داده اید بنابراین اثرات منفی را از زندگی خود دور کرده اید. برای اینکه بتوانید ذهن خود را مدیریت کنید اول باید بتوانید افکار منفی را از ذهن تان حذف کنید. برخی از افکار مثبت و منفی که در ذهن ما وجود دارند عبارت اند از:

• صحبت های اشخاص دیگر مثلا پدر و مادر شما
  • افکاری که شما بر اساس انتظارات خود یا دیگران ساخته اید
  • مقایسه خود با دیگران
  • درس عبرت هایی که شما از تجربه های تلخی که داشته اید، آموخته اید

چطور افکار منفی را دور کنیم؟

این کار نیاز به تمرین و گذشت زمان دارد؛ اما به طور خلاصه باید گفت برای دورکردن افکار منفی باید 4 نکته زیر را تمرین کنید:

• مدام نگران آینده نباشید و نگویید فردا چه می شود.
  • احساسات منفی و ناامید کننده را از خود دور کنید.
  • ناامید نباشید و برای آینده هدف داشته باشید.
  • اضطراب و ترس نداشته باشید.

دو تکنیک برای کنترل ذهن خود:

تکنیک اول-جلوگیری و تعویض افکار منفی با مثبت: این تکنیک ابزاری برای برنامه ریزی مجدد ذهن نیمه هشیار شماست. ریسک پذیر باشید و افکار خود را دنبال کنید.

تکنیک دوم-حذف برخی افکار: وقتی افکار منفی به سراغتان می آید، نفس عمیق بکشید و دیگر به آن فکر نکنید. به خود بگویید: دیگر بس است من قادر هستم ذهن خود را کنترل کنم ”

.

ادامه متن را در لینک زیر بخوانید:

چطور ذهن و فکر خود را در کنترل کامل داشته باشیم؟

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها